Tytuł dla Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2018

Występem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego uczczono w dniu 3 listopada 2018 r. w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i powstania 10 Pułku Piechoty, stacjonującego w okresie międzywojennym na stałe w Łowiczu. Koncert był również dedykowany Stowarzyszeniu Historycznemu im. 10 Pułku Piechoty, który uczcił w ten sposób 10 rocznicę swego powstania.

Przed samym koncertem łowicki oddział APW otrzymał z rąk prezesa stowarzyszenia Piotra Marciniaka honorowy tytuł „Zasłużony dla Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty” za czynne wspieranie stowarzyszenia w zachowaniu pamięci i tradycji 10 Pułku Piechoty. Okolicznościowy dyplom odebrali pracownicy oddziału: kier. Marek Wojtylak i Anna Raróg.

Stowarzyszenie od 2013 r. znajduje się na liście podmiotów wytwarzających materiały archiwalne wchodzące w skład ewidencjonowanego niepaństwowego zasobu archiwalnego. Archiwum w Łowiczu zorganizowało dla członków stowarzyszenia warsztaty na temat archiwizacji i ochrony materiałów archiwalnych, wspomagało również stowarzyszenie w organizację wystaw, m.in. na temat historii sportu w Łowiczu w okresie międzywojennym.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-11-07
Data publikacji:2018-11-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Sztarski
Liczba odwiedzin:454