X Jubileuszowy Warszawski Piknik Archiwalny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 czerwca 2019

Archiwum Państwowe w Warszawie po raz kolejny weźmie udział w Warszawskim Pikniku Archiwalnym.  W tym roku przypada jubileusz tego wydarzenia pod hasłem: Tajemnice archiwów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych już 8 czerwca (sobota) do Sali im. Hugona Kołłątaja od godz. 11.00. W tym roku będzie można obejrzeć wystawę: Być kobietą, być kobietą...opartą na materiałach archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Warszawie, pokazującą, jakie są kobiety - intrygujące na wielu płaszczyznach, nieprzeniknione, różnorodne. Bohaterkami tej wystawy są różne kobiety, różnych zawodów, w różnym wieku, zwyczajne i niezwyczajne, znane i nieznane, żyjące w drugiej połowie XIX stulecia i w XX wieku.

Zorganizujemy również konkursy: edukacyjny Co pamiętasz z historii Warszawy oraz dla najmłodszych Czy znasz warszawskie legendy. Dla uczestników będą czekały upominki.

W punktach konsultacyjnych Domowa szuflada oraz Z genealogią na Ty, czyli jak odnaleźć własne korzenie, będzie można usłyszeć porady dotyczące prowadzenia i porządkowania archiwów rodzinnych oraz prowadzenia badań genealogicznych.

X Jubileuszowy Piknik Archiwalny zakończy się o g. 17.00. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem, dostępnym na stronie Polskiej Akademii Nauk Archiwum w Warszawie:

http://archiwum.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=385:zapraszamy-na-jubileuszowy-x-piknik-archiwalny&catid=9:aktualnosci&Itemid=145

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-06
Data publikacji:2019-06-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Sztarski
Liczba odwiedzin:647