Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Wizyta pracowników Archiwum Państwowego w Warszawie w Archiwum Wojewódzkim Opplandu w Lillehammer

Archiwum Państwowe w Warszawie w ramach programu Konserwacja i Rewitalizacja Dziedzictwa Kulturowego – Fundusz Wymiany Dwustronnej finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego przystąpiło do realizacji wizyt studyjnych w Norwegii i Polsce we współpracy z Archiwum Wojewódzkim Opplandu w Lillehammer. Będą one połączone z wzajemną prezentacją instytucji, ich historii, organizacji oraz zasobów archiwalnych.

24 listopada 2017
Czytaj więcej o: Wizyta pracowników Archiwum Państwowego w Warszawie w Archiwum Wojewódzkim Opplandu w Lillehammer

Informacja - pracownia w Milanówku

Informujemy, że z powodu przerwy w dostawie prądu w dniu 23 listopada 2017 r. pracownia w Milanówku będzie nieczynna. Za zaistniałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

23 listopada 2017
Czytaj więcej o: Informacja - pracownia w Milanówku
Powiększ zdjęcie

Lekcje w Archiwum Państwowym w Warszawie dla najmłodszych

22 listopada 2017 r. gościliśmy klasę „0” z Monnet International School w Warszawie. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z działalnością archiwum państwowego oraz najciekawszymi archiwaliami przechowanymi w naszym zasobie. Mali uczniowie z zapałem uczestniczyli w ćwiczeniach, zadawali przy tym wiele pytań. Zajęcia zakończyły się wycieczką po archiwum, w trakcie której uczniowie mogli obejrzeć magazyny archiwalne oraz zobaczyć, w jakich warunkach przechowywane są oryginalne archiwalia, a także wysłuchać legendy o bazyliszku.

22 listopada 2017
Czytaj więcej o: Lekcje w Archiwum Państwowym w Warszawie dla najmłodszych

Informacja - pracownia w Warszawie

W dniu 23 listopada 2017 pracownia w Warszawie będzie nieczynna w godz. 11.40-13.30.

20 listopada 2017
Czytaj więcej o: Informacja - pracownia w Warszawie
Powiększ zdjęcie

ZEBRANIE NAUKOWE W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM W WARSZAWIE

Czy „amerykański sen” emigrantów z Królestwa Polskiego z końca XIX w. spełnił się w rzeczywistości? Na pytanie to postara się odpowiedzieć w najbliższy czwartek (23 listopada 2017 r.) Marta Jaszczyńska. Na podstawie zachowanych w zasobie Archiwum Państwowego w Warszawie listów emigrantów autorka referatu przedstawi realia życia polskich emigrantów w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX w. Wszystkich zainteresowanych Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza do Pracowni Naukowej im. prof. St. Herbsta na zebranie naukowe, które rozpocznie się o godzinie 12.00.

20 listopada 2017
Czytaj więcej o: ZEBRANIE NAUKOWE W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM W WARSZAWIE