Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Informacja - spotkanie z cyklu "Domowa szuflada"

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że najbliższe spotkanie z cyklu "Domowa szuflada" odbędzie się 21 marca (czwartek) o godz. 16.15. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tworzeniem archiwum rodzinnego, przechowywaniem i zabezpieczaniem dokumentów rodzinnych oraz badaniami genealogicznymi.

15 marca 2019
Czytaj więcej o: Informacja - spotkanie z cyklu "Domowa szuflada"

Plan zebrań naukowych w 2019 roku

Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebrania naukowe, które będą poświęcone zagadnieniom z obszaru archiwistyki i historii.

12 marca 2019
Czytaj więcej o: Plan zebrań naukowych w 2019 roku
Powiększ zdjęcie

Kawiarnia Naukowa w Pałacu Staszica

Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza w dniu 18 marca br. do Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72 na wykład dr Rafała Czajkowskiego z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN na wykład pt. "Zagadki pamięci przestrzennej - czyli jak trafiamy tam, dokąd chcemy?"

11 marca 2019
Czytaj więcej o: Kawiarnia Naukowa w Pałacu Staszica
Powiększ zdjęcie

Informacja - spotkanie z cyklu "Domowa szuflada"

W najbliższy czwartek (7 marca) w siedzibie APW odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Domowa szuflada". Konsultacje rozpoczną się od godz. 16.15, w sali nr 60. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tworzeniem archiwum rodzinnego. W ramach konsultacji można się dowiedzieć jak przechowywać i zabezpieczać dokumenty rodzinne oraz jak tworzyć drzewo genealogiczne własnej rodziny. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

5 marca 2019
Czytaj więcej o: Informacja - spotkanie z cyklu "Domowa szuflada"

Oferty pracy w Archiwum Państwowym w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że poszukuje kandydatów do:

  • Oddziału Nadzoru Archiwalnego w Warszawie na stanowisko młodszego archiwisty do spraw: wykonywania zadań w zakresie postępowania z materiałami archiwalnymi wchodzącymi do państwowego zasobu archiwalnego i dokumentacją niearchiwalną,
  • Oddziału Przechowywania, Zabezpieczania Zasobu i Kwerend w Warszawie na stanowisko młodszego archiwisty do spraw: obsługi klienta,
  • Oddziału w Mławie na stanowisko młodszego archiwisty do spraw: nadzoru nad narastającym zasobem archiwalnym oraz udostępniania.
21 lutego 2019
Czytaj więcej o: Oferty pracy w Archiwum Państwowym w Warszawie